Syropy na kaszel dla dzieci

(92)
Pokaż filtry Filtruj
z 5

Domowe sposoby na kaszel u dzieci

Kaszel często jest jednym z objawów przeziębienia u dzieci. Może być suchy albo mokry, natomiast niezależnie od tego może powodować trudności w oddychaniu. Domowe sposoby na kaszel polegają na wykonywaniu inhalacji, której zadaniem jest ułatwienie odkrztuszenia zalegającej wydzieliny. W tym celu wykorzystuje się gorącą wodę i sól morską lub olejek eteryczny. Maluchy wdychają powstającą parę wodną, która pomaga w oddychaniu. U starszych dzieci można zastosować inhalatory lub nebulizatory. Urządzenia mogą mieć ciekawe kształty, tak jak np. PiC Solution Mister 8, inhalator mikrotłokowy, 1 szt., który przypomina ośmiornicę. Można też wybrać inne, jak piesek np. Inhalator tłokowy piesek, Rosmaxx NI60, 1 szt.

Równie korzystnie na kaszel wpływa pozycja przyjmowana przez dziecko podczas snu. Warto przed położeniem się do łóżka przewietrzyć sypialnię. Dziecko powinno spać w pozycji półsiedzącej, która zminimalizuje spływanie wydzieliny po ścianie gardła. Ponadto w łagodzeniu kaszlu dobrze sprawdza się miód, który podany przed snem zmniejsza ilość kaszlu w nocy.

Syropy na dziecięcy kaszel

Najpopularniejszymi produktami na kaszel są syropy, które różnią się między sobą smakiem, przeznaczeniem i dawkowaniem. Do stosowania przez cały dzień i noc przeznaczony jest syrop Herbapect Junior, syrop, smak malinowy, 120 g, który zmniejsza i łagodzi kaszel, a dodatkowo nawilża śluzówkę i wspiera odkrztuszanie.

Przy kaszlu mokrym głównym zadaniem syropu jest zwiększenie ilości odkrztuszanej wydzieliny, dlatego nie powinien być stosowany przed snem. Jednym z takich syropów jest Mucosolvan Mini, 15 mg/ 5 ml, syrop, 100 ml o smaku owoców leśnych. Można go stosować przy chorobach, takich jak zapalenie oskrzeli czy płuc. Zwolennicy innych smaków mogą sięgnąć po Flegamina, 4 mg / 5 ml, syrop o smaku miętowym, 120 ml, który charakteryzuje się eukaliptusowo-miętowym smakiem.

Kaszel suchy najczęściej pojawia się w towarzystwie chrypki i ogólnego przeziębienia. Aby złagodzić dolegliwości, należy stosować produkty, które nawilżają śluzówkę, łagodząc podrażnienia. Dzieciom od 1. roku życia można podawać np. Syrop islandzki na kaszel, 200 ml. Nie zawiera on cukru, dlatego może być stosowany również przez osoby chore na cukrzycę. Bez dodatku cukru jest też Muconatural Complete bez cukru, syrop, 120 ml, który łączy w sobie wyciąg z babki, prawoślazu i tymianku. Tworzy warstwę ochronną, która chroni gardło i zmniejsza częstotliwość kaszlu. Do leczenia suchego kaszlu można podać produkt leczniczy, który ma działanie przeciwkaszlowe, a także zmniejsza skurcz oskrzeli. Jednym z nich jest Levopront 60 mg / 10 ml, syrop, 120 ml, który można podawać dzieciom już od 2. roku życia.

Syropy nie zawsze są chętnie spożywane przez dzieci, dlatego czasem można podać lizaki. Natursept med kaszel, lizaki bez cukru, smak malinowy, 6 szt. zmniejszają częstotliwość kaszlu i ułatwiają odkrztuszanie wydzieliny. Mają dobry smak i dzieci chętnie je spożywają. Należy jednak pamiętać, aby nie przekroczyć dziennej dawki.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij