Na sen

(27)
Pokaż filtry Filtruj
z 2

Zioła na sen

Zioła na bezsenność z apteki stanowią bezpieczną metodę leczenia zwłaszcza trudności związanych z fazą zasypiania czy nocnym wybudzaniem. Zawarte w nich naturalne ekstrakty roślinne m.in. z korzenia kozłka, szyszek chmielu, kwiatu melisy i ziela serdecznika łagodzą stany napięcia nerwowego bez ryzyka wystąpienia powikłań, w tym lekouzależnienia. 

Suplementy na sen takie jak Labofarm czy Persen Forte są bezpieczne i mogą je stosować nie tylko dorośli, ale także młodzież powyżej 12 r.ż. czy seniorzy. Wiele dostępnych w ofercie wyrobów sprawdza się jako doraźna pomoc, np. Nervosol Tabs czy Optimum, ale również dostępne są leki ułatwiające zasypianie, których skuteczność wynika tylko z długotrwałego okresu stosowania. Do tej grupy należą m.in. Neospasmina Extra i Nerwobonisol. Zioła na spanie z apteki dobroczynnie działają na problemy z zasypianiem powstałe na tle nerwowym, ale stanowią środek łagodzący objawy napięcia nerwowego wywołanego stresem. Dzięki zawartym w nich odpowiednich substancjach czynnych suplementy ułatwiają osiągnięcie wyciszenia i uspokojenia w stanie pobudzenia, dlatego mogą je stosować także osoby, których praca lub sytuacja osobista powoduje nerwowość, zakłopotanie czy uczucie presji i przytłoczenia. 

Zioła na sen czy na uspokojenie z apteki można stosować jednocześnie z innymi metodami na bezsenność i nerwowość jak relaksacja różnego rodzaju, w tym ćwiczenia fizyczne, muzykoterapia, medytacja, hobby. Na dobry sen oprócz bogatej tego typu bogatej oferty apteki, można wybrać nieziołowe wyroby. 

Na sen melatonina

Jako domowe sposoby na bezsenność apteka ze swego asortymentu poleca także wyroby na bazie innego rodzaju substancji aktywnych niż ziołowe. To leki regulujące cykl okołodobowy, stan aktywności układu nerwowego, a także wiele innych procesów zachodzących w organizmie bez względu na porę dnia. Jednym z nich jest Melabiorytm. To melatonina na sen w skoncentrowanej formie stanowiąca syntetyczny neurohormon, substytut naturalnej melatoniny produkowanej w organizmie, który bezpośrednio oddziałuje na rytm snu i czuwania osób walczących z bezsennością na tle nerwowym. Sprawdza się także w zaburzeniach związanych ze zmianą strefy czasowej, pracą zmianową i u niewidomych. Melatonina sprawia, że sen nie tylko trwa nieprzerwanie, ale jest również głęboki, co przynosi uczucie wypoczęcia po obudzeniu. 

Na lepszy sen w ofercie apteki dostępne są również leki o właściwościach uspokajających jak Dorminox zawierający doksylaminę jako substancję aktywną. Działa ona hamująco na centralny układ nerwowy i skraca czas potrzebny do zaśnięcia. Działanie nasenne doksylaminy można odczuć już po 30 minutach od zażycia, a działanie uspokajające może utrzymać się nawet następnego dnia. W aptece są również wyroby takie jak Apap Noc od US Pharmacia, które charakteryzuje dodatkowo działanie przeciwbólowe za sprawą paracetamolu. Co więcej, nie tylko doraźnie ułatwia on zasypianie, ale i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu somatycznego różnego rodzaju, np. menstruacyjnego, kostno-stawowego na tle reumatycznym czy pourazowym lub nawet takiego, który towarzyszy przeziębieniu, grypie lub przewianiu. 

Melatonina na sen czy inne wyroby zawierające odmienne substancje aktywne, podobnie jak zioła na spanie, są bezpieczne i nie uzależniają, ale należy je stosować zgodnie z zaleceniami producenta lub wskazaniami lekarza czy farmaceuty. Przekroczenie dobowej maksymalnej dawki danego leku nie zwiększa skuteczności jego działania.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij