Na uspokojenie

(65)
Pokaż filtry Filtruj
z 4

Herbaty i krople ziołowe na uspokojenie

W poniższej kategorii znajduje się ponad 60 propozycji herbat do zaparzenia oraz płynnych mieszanek roślinno-ziołowych o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie. Dzięki naturalnym składnikom, np. wyciągowi z szyszek chmielu, zielu owsa czy kwiatostanowi konwalii i głogu pozwalają łagodzić stany napięcia nerwowego i niepokoju, przez co można łatwiej osiągnąć spokój i uczucie odprężenia. Niektóre z nich wskazane są do długotrwałego stosowania, inne zaś doraźnie wspierają walkę z bezsennością czy wewnętrznym pobudzeniem. 

Wśród wielu propozycji dostępne są m.in. zioła na uspokojenie nerwów w formie kropli w tym Krople walerianowe, Neospasmina Noc i Sedomix. Apteka oferuje również produkty lecznicze takie jak Krople nasercowe Hasco i Melisal Forte, które poza efektem łagodzącym napięcie psycho-emocjonalne tonizująco oddziałują również na nieprzyjemne doznania somatyczne, w tym kołatanie serca. Jest to możliwe za sprawą właściwości wspomagających pracę układu sercowo-naczyniowego. Poza mieszanką wyciągów roślinno-ziołowych niektóre z płynnych suplementów zostały wzbogacone o skoncentrowaną formułę nalewek na bazie ekstrakcyjnego etanolu. 

W asortymencie znajdują się również preparaty na uspokojenie i lepszy sen w formie suszu do zaparzenia. Wśród nich dostępne są m.in. Melisa Fix, czyli melisa na uspokojenie działająca dodatkowo przy dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, np. wzdęciach i gazach, lub Nervosol. Ze względu na naturalny skład, herbaty i zioła z apteki mogą być podawane na uspokojenie dla dziecka. W zależności od składu są one jednak dedykowane różnym grupom wiekowym, dlatego zawsze należy zapoznać się dokładnie z treścią ulotki dołączoną do opakowania lub skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą. Alternatywą dla herbat i ziół mogą być wyroby homeopatyczne jak np. Boiron Sedalia. W celu poprawy samopoczucia apteka proponuje ponadto innego rodzaju mocne zioła na uspokojenie, w tym Amol.

Suplementy na uspokojenie

Dostępne tabletki na uspokojenie z apteki są bez recepty. Działają także łagodnie nasennie. Wskazaniem do ich stosowania są objawy napięcia nerwowego również o podłożu psychosomatycznym z objawami nadmiernej wrażliwości na zmiany pogody czy zaburzenia czynności żołądkowo-jelitowych, ale nie tylko. Sprawdzają się one także na dolegliwości powstałe na tle nerwowym, takie jak kołatanie serca, drżenie rąk czy trudności z koncentracją. Niektóre z nich dodatkowo pomagają zmniejszyć nerwobóle i powysiłkowe bóle mięśni, a także nadwrażliwość na czynniki środowiskowe, jak światło, dźwięki czy zapachy. Wiele z nich może być stosowana przez dzieci i młodzież, zwłaszcza w wieku powyżej 12. roku życia. 

Wśród propozycji znajdują się m.in. Valerin Max, Labofam, Valused, Nervomix Forte, Neospasmina Forte czy Melisana. To suplementy diety na uspokojenie od znanych producentów, m.in. Herbapol, Hasco-Lek czy Laboram. Część z dostępnych tabletek o roślinno-ziołowym składzie dodatkowo została wzbogacona o inne składniki odżywcze, w tym witaminy i minerały, których niedobory przyczyniają się do spadku formy i trudności w kontroli nerwów. Jednym z nich jest magnez na nerwy i stres. Skuteczność produktów oparta wyłącznie na długim okresie stosowania.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij