Wzdęcia i zaparcia u kobiet w ciąży

(151)
Pokaż filtry Filtruj
z 8

Oleje, krople i syropy

Zatwardzenie w ciąży to uciążliwa, ale powszechna dolegliwość przyszłych mam. Również po porodzie może pojawić się problem z wypróżnianiem. Na ratunek spieszą wyroby apteczne w postaci płynnych suplementów, które regulują pasaż jelitowy, przynosząc w bezpieczny sposób ulgę od uczucia ciężkości i parcia w podbrzuszu czy nagromadzonych gazów.

W asortymencie znajduje się szeroki wybór leków na czynnościowe zaburzenia żołądkowo-jelitowe, m.in. Iberogast, Lactulosum Polfarmex, Lactulose-Mip czy Solgar Olej. Poza właściwościami przeczyszczającymi, które powodują obniżenie pH w okrężnicy i zatrzymanie wody w jelicie grubym, co sprzyja rozluźnieniu zalegających mas kałowych i wzmożeniu perystaltyki jelit, niejeden lek na zaparcia w ciąży korzystnie stymuluje pracę pozostałych elementów układu trawiennego. Wyciągi roślinne i inne substancje aktywne pomagają we właściwym funkcjonowaniu pęcherzyka żółciowego, wspierając prawidłowy proces trawienia, pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, wzmagają łaknienie oraz działają wiatropędnie. Lactulosum Hasco dodatkowo można stosować w celu zapobiegania i leczenia encefalopatii wątrobowej. Olejek, krople bądź syrop na zaparcia mogą także stosować inne osoby dorosłe, a nawet dzieci. Kompleksowe działanie u różnych grup wiekowych, w tym u młodzieży, dzieci i niemowląt, zapewniają m.in. Lactulosum czy Espumisan.

Tabletki, kapsułki, drażetki, proszek

Na wzdęcia i zaparcia w ciąży apteka oferuje wyroby farmaceutyczne w formie tabletek różnego rodzaju. Dzięki zawartym w nich substancjom aktywnym szybko, ale łagodnie dochodzi do zmniejszenia pienienia się treści przewodu pokarmowego, rozbicia pęcherzyków gazów i przyspieszenia ich wchłaniania do ścian jelit lub wydalenia z układu w wyniku intensywniejszych ruchów rzęsek jelitowych. Pobudza się perystaltyka, a także usprawniają się procesy trawienne. Spośród dostępnych wyrobów można wybrać m.in. Ulgix Trawienie Plus, Alax, Senefol, Dulcobis czy Błonnik w tabletkach lub Błonnik proszek. To leki na zaparcia do krótkotrwałego, doraźnego stosowania, również w ciąży. Z kolei na biegunkę apteka oferuje suplementy, takie jak Węgiel aktywowany marki DOZ, który wspomaga funkcjonowanie przewodu pokarmowego, m.in. poprzez usprawnienie metabolizmu lipidów.

Proszki, czopki, herbatki

Bezpieczne i skuteczne działanie przeczyszczające mają produkty, takie jak czopki glicerynowe Farmina oraz Avena. Ułatwiają one również wypróżnianie po porodzie. W sporadycznym leczeniu nieprawidłowości ze strony układu pokarmowego sprawdzą się także mieszanki ziołowe w saszetkach do zaparzania oraz proszki do przygotowania roztworu doustnego. W propozycjach apteki znajdują się m.in. Figura 1 Fix, Liść senesu, Ispagul S czy Forlax, które mogą być również stosowane przez innych członków rodziny, w tym przez młodzież.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij